دکوراسیون داخلی

فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلن قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.آنچه به یک بنا روح می بخشد، فضای داخلی آن است.بنابراین می توان گفت کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت های ما در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می دهد. براین اساس، هدف طراحی داخلی، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است.
هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها می بایست چگونه از اصول و عوامل سازمان بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه پدید آید. شروع کار در فضاسازی و تزئین باید عاری از جنبه های ذهنی و خیال پردازی غیر واقعی باشد. برخورد اول با مساله لازم است با در نظر گرفتن عینیات و امکانات صورت پذیرد. ساختن خانه‌ای در رویا آسان اما در عمل سخت و دشوار است! دکوراسیون فروشگاهی و مغازه یکی از اصول مهم و بنیادین در مراکز فروشگاهی و تجاری طراحی نظام مند و چیدمان صحیح فروشگاهی است. بطوریکه طراحی و دکوراسیون امروز بعنوان یک استراتژی برتر رقابتی و قدرتی نهفته در جذب مشتری بحساب می آید.
فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلا قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت. میزان خلاقیت و بی مانند بودن طرح های ارائه شده در زمینه طراحی داخلی، متفاوت است. هدف اصلی طراحی داخلی، چیدمان فضای مفید منزل به روشی خلاقانه می باشد. روش به کار رفته باید طوری باشد که اولاً به صورت مؤثری از فضای موجود استفاده کند و ثانیاً یک زمینه خلاقانه و زیباشناسانه ایجاد نماید. طراحی داخلی فقط به منازل محدود نمی شود؛ بسیاری از شرکت های معتبر، مدارس و دفاتر کار به خاطر دکوراسیون عالی و چشمگیرشان، استثنایی هستند. با این حال، در زمینه طراحی داخلی منزل، در واقع هدف اصلی در یک چیز خلاصه می شود: آرامش. بعضی از بهترین تکنیک های دکوراسیون، آن هایی هستند که احساس آرامش، آسایش یا به بیان ساده تر، احساس "آشنا بودن با خانه" را ایجاد می کنند. این شامل تمام اتاق های منزل، از آشپزخانه، حمام و به ویژه اتاق خواب می باشد. چیدن اشیاء یا ترکیب رنگ ها ممکن است کار آسانی به نظر برسد، ولی بسیار مشکل تر از سطح تصور ماست.
مواردی که مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، تصور و مفهوم سازی، بررسی های فنی و تکنیکی، اجزاء و وسایل اساسی اتاق و چگونگی قرار گرفتن تمام این ها در کنار هم در قالب یک دکوراسیون کامل و بی نقص است. با این وجود، برای داشتن یک دکوراسیون داخلی چشمگیر و برجسته، به یک عمارت بزرگ با تعداد زیادی اتاق و صرف زمان بسیار نیازی نیست. طراحی ساده یک کلبه کوچک نیز می تواند زیبا باشد. کافیست اشیائی مانند چراغ ها و مبلمان را بررسی کنید و برای خودتان یک پروژه ترتیب دهید. فرش، میزها و حتی قاب عکس های زیبا زمانی که به روش صحیحی کنار هم چیده شوند، چشم انداز زیبایی خلق می کنند. در این جا چند نمونه اجرا شده طراحی داخلی توسط گروه طراحان آرامند به شما ارائه می گردد.